Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.


- Ez az esemény elmúlt.
A láthatatlan ellenség – A Covid és a háború árnyékában
2022.10.18. @ 18:00 – 20:00
“Van egy kérdésed, amit eddig soha senkinek nem tettél fel? Féltél, hogy kinevetnek, vagy szégyellted magad a kérdésed miatt? Ha lenne ilyen, írd fel egy papírra és dobd be a ládába!”
Ezzel a felhívással találkozhattak azok a diákok, akik részt vettek a Kamaszfesztivál Tanévnyitóján a Hunyadi téren. Kihelyeztük “Tabuládánkat” és arra kértük őket, dobják bele titkos kérdéseiket, hogy aztán szakértőinkkel válaszokat keressünk rájuk.
A legtöbb papíron a klímaváltozáshoz, Covidhoz, háborúhoz kapcsolódó témák jelentek meg, amelyekben közös alapérzelem a bizonytalanság. Éppen ezért az első tabuládás beszélgetésen erről a láthatatlan ellenségről lesz szó az Énképem – Önbizalombomba szakembereivel.
A láthatatlan ellenség – A Covid és a háború árnyékában
A világ megváltozott. Az elmúlt időszakban a félelem láthatatlanul kúszott be életünkbe. Először egy vírus borította fel az egész világot, rendezte át mindennapjainkat, zárt be minket a négy fal közé, majd jött valami más, amit eddig csak a történelemkönyvekből ismertünk.
A szomszédban zajló háború – bár fizikailag nincs jelen – mindennapjaink része lett: jelen van, amikor boltba megyünk, nap mint nap ott van a hírekben, nem tudjuk, mikor mi és hogyan változik, milyen hatása lesz, mikor lesz vége és azt sem tudjuk, legyenek-e terveink, hiszen már megtapasztaltuk, milyen amikor egyik napról a másikra bezárnak minket.
Ebben a kiszámíthatatlan környezetben értelemszerűen válik a bizonytalanság szorongató létállapottá, amelyről fontos, hogy beszéljünk.
Hogy miért?
Minden gyengeségünk mögött rejtőzik egy képességünk, amit felfedezhetünk. A kudarctól és változástól való félelmek olyan monológot képesek létrehozni a gyerekek fejében, hogy nem elég jók.
Amikor beszélni kezdenek félelmeikről, rájönnek, hogy nincsenek egyedül és nem kell ellenállniuk a félelmeiknek. Megkönnyebbülnek és felfedezhetik azokat a képességeiket, amelyekben jók, amik örömet okoznak, amiktől magabiztosabbak lesznek.
Amikor rájönnek, hogy a monológ, amit maguknak újra és újra elmondtak, csak az ő fejükben létezik, sokkal többre lesznek képesek, mint azt hitték magukról.
Az interaktív foglalkozáson
olyan kérdéseken keresztül gyakoroljuk az önismereti munkát, mint:
- Mit tudsz kezdeni a félelmeiddel?
- Hajlandó lennél az álmaid követni, akkor is ha a világ megőrül?
- Mit szeretnél?
- Milyen életet szeretnél magadnak a jövőben?
- Milyen kérdéseket tehetsz fel magadnak?
Móni, Eszter és Andi, az Énképem – Önbizalombomba munkatársai az első tabuládás beszélgetésen olyan eszközöket mutatnak be, amelyek alkalmazásával rájöhettek, hogy a láthatatlan ellenségek ellenére mindig van választási lehetőségetek.